+2
juggler5 13 sierpnia 2017 19:54
Jak w temacie w tym roku pierwszy raz wylądujemy z żoną i dwójką dzieci 3,5 i 11 lat na Bułgarskiej ziemi :). Wylot Wizzairem z Katowic do Burgas nocleg przez booking.com w Burgas. Całe mieszkanie w bloku 60m2. Jak się później okazało będziemy mieszkać dwa pietra pod mieszkaniem @orlinezze. Czy Burgas okaże się dobrym miejscem na urlop w Bułgarii wyjdzie w praniu :) Postaram sie na bieżąco umieszczać zdjęcia i wszelkie koszta związane z urlopem. Burgas nadchodzimy już tylko 12 dni do wyjazdu .Dziś dokupiliśmy wizz privilege pass za 176 zł. Także możemy zabrać w sumie 8 małych bagaży. Zobaczymy czy się pomieścimy. Pralka niby jest na mieszkaniu, ale są też wakacje:)
Podsumowanie kosztów.
Dojazd dom lotnisko(paliwo, autostrady): 200+40
Przelot: 2004 zł 4 osoby
Wizz privilege pass: 176 zł 4 osoby
Parking 12 dni: 70zł https://www.parkingpolonia.pl/ polecam zawsze korzystam z niego latając z Katowic.
Noclegi 12 dni: 1260zł
Pozostałe wydatki: ok 1300LV licząc średnio 2,20zł za LV wychodzi 2860zł

Całość - 6610zł (transport,restauracje, zakupy, napoje, lody, baseny, leżaki i parasole na plaży, aquapark) nie oszczędzaliśmy na niczym.

08 sierpnia 2017

Wyjechaliśmy z domu ok 1:15, wylot mieliśmy o 6:10 z Katowic. Na parking dojechaliśmy ok 3:40 przerzuciliśmy bagaże do busa parkingowego i ok 4:00 byliśmy na lotnisku. Kontrola bezpieczeństwa odbyła się bezproblemowo, sporo elektroniki(dron,gopro,aparat, obiektywy, laptop, itp).
Image

Image

Image

Image

Image

Samolot wystartował planowo i ok 9:00 byliśmy w już Bułgarii. Na lotnisku chcieliśmy wybrać większą sumę z bankomatu,ale max. można było pobrać tylko 400lv myśleliśmy że to może ograniczenie na lotnisku, ale jak się później okazało jest taki limit też w innych bankomatach. Do Burgas pojechaliśmy komunikacją miejską, autobus nr.15, w trakcie jazdy zorientowaliśmy się, że gdybyśmy przeszli na przystanek oddalony od terminalu o 100m to ominęło by nas kółko po Sarafowie. Autobusy czyste i nowe, ale na klimatyzacji oszczędzają Smile. Po dotarciu na miejsce czekał na nas właściciel mieszkania, fotki wrzucimy innym razem jak posprzątamy ?.Pierwsze zakupy zrobione w sklepie w naszym budynku (dla każdego coś dobrego)

Image

09 sierpnia 2017

Ten dzień spędziliśmy na spacerowaniu po nadmorskim parku.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na samym końcu parku dochodzi się do wystawy rzeźb z piasku. Jest co oglądać, bardzo polecamy to miejsce

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Piasek wyssał z nas całą wodę więc uzupełniliśmy płyny zagryzając jej cacą.

Image

Po krótkim odpoczynku poszliśmy na plażę troszkę się posmażyć w Bułgarskim słonku.

Image

Po odpoczynku na plaży wróciliśmy do mieszkania. Na 20:00 byliśmy umówieni z Orlinem i jego rodzinką Magdą i Michałem na kolację. Tak się zagadaliśmy że zapomnieliśmy o zdjęciach. To zrobiliśmy przed samym wyjściem z restauracji. ?
Na zdjęciu nie ma Michała i naszej starszej córki Mileny, dzieciaki się nudziły i poszły pograć na playstation.

Image

Po przepysznej kolacji wyszedłem z Mileną na krótki spacer, żeby zrobić dzienny limit kroków :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

10 sierpnia 2017

Dzień rozpoczęliśmy od pysznego śniadanka z pobliskiej piekarni.

Image

Po śniadaniu wybraliśmy się na spacer po Burgas, nie mieliśmy konkretnego celu, wybraliśmy trasę głównym deptakiem Burgas.

Pierwszy przystanek na kawę, Ja espresso, Kasia espresso i Ice Frappe, Mila koktajl z melona , a Nina z arbuza. Melon i espresso najlepsze :)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Deptak bardzo fajny, dużo zieleni, fontann i miejsc do odpoczynku.

Image

Image

Drugi odpoczynek kolorowe lody, który kolor fajniejszy?

Image

Fajne solarne drzewka

Image

Po kliku godzinnej wycieczce czas na uzupełnienie kalorii. Dziś sprawdzamy polecaną przez Orlina knajpe Jolly Roger w porcie Burgas. Jedzenie naprawdę bardzo dobre, szybka obsługa, ledwo wyszliśmy tak się najedliśmy:) Za wszystko zapłaciliśmy
61lv (małże, makrela z grilla, zestaw dla dwóch osób z ryb, kalmarów itp. ,mięso z grilla, frytki, sałata, dwa piwa, woda, rakija)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

W drodze na kwaterę


Dodaj Komentarz

Komentarze (8)

jasiek1212 14 sierpnia 2017 09:59 Odpowiedz
Bardzo ciekawa relacja, ten kierunek jakoś ostatnio jest pomijany w podróżach czy relacjach (takie odnoszę wrażenie) a tutaj Bułgaria jest przedstawiona zachęcająco. Super rodzinny odpoczynek :) Dzięki za inspirację, Pozdrawiam :)
jasiek1212 14 sierpnia 2017 09:59 Odpowiedz
Bardzo ciekawa relacja, ten kierunek jakoś ostatnio jest pomijany w podróżach czy relacjach (takie odnoszę wrażenie) a tutaj Bułgaria jest przedstawiona zachęcająco. Super rodzinny odpoczynek :) Dzięki za inspirację, Pozdrawiam :)
peteross 14 sierpnia 2017 14:19 Odpowiedz
juggler - na tym forum widać zdjęcia :D pozdrowienia od petera ;)
juggler5 14 sierpnia 2017 14:43 Odpowiedz
jasiek1212 napisał:Bardzo ciekawa relacja, ten kierunek jakoś ostatnio jest pomijany w podróżach czy relacjach (takie odnoszę wrażenie) a tutaj Bułgaria jest przedstawiona zachęcająco. Super rodzinny odpoczynek :) Dzięki za inspirację, Pozdrawiam :)Dzięki, postaram się ja skonczyć, bo z Tajlandii mi sie nie udało ,ale jak tylko znajde czas to ja też dokończę
firley7 14 sierpnia 2017 21:31 Odpowiedz
Fajna relacja. Taka słoneczna i optymistyczna. Na zdjęciach widać, że dobrze się bawicie.Ze swojej strony też polecam parking Polonia w Pyrzowicach.Poadrawiam :)
juggler5 15 sierpnia 2017 21:12 Odpowiedz
firley7 napisał:Fajna relacja. Taka słoneczna i optymistyczna. Na zdjęciach widać, że dobrze się bawicie.Ze swojej strony też polecam parking Polonia w Pyrzowicach.Poadrawiam :)Dzięki staramy się ?
pyskakryska 22 marca 2018 18:48 Odpowiedz
Świetna relacjaMożesz podesłać namiary na mieszkanie, w którym mieszkałeś w Burgas?Pozdrawiam
juggler5 31 lipca 2018 12:17 Odpowiedz
Zaktualizowałem linki do zdjęć, bo postimage zmienił adresy :twisted: Namiar na nocleg jest np. tutaj: https://www.a-hotel.com/bulgaria/104389-burgas-city/1565716-1-apartment-antim-1/, ale nie wiem, czy nadal działają, bo z booking się wycofali.Pozdrawiam!